Zwyżka EURUSD została zgaszona jeszcze wczoraj po południu. FED jest ważniejszy niż ECB, który i tak jeszcze nie jest do końca zdecydowany w temacie podwyżki stóp procentowych w tym roku - taki przekaz znów zaczął dominować. Zignorowano fakt, że to grona zwolenników lipcowej podwyżki dołączył szef niemieckiego Bundesbanku - choć i może uznano, że to żadne zaskoczenie, bo Niemcy zwyczajowo byli najbardziej "jastrzębi" w ECB. Przemawiająca wczoraj Christine Lagarde była ostrożna, ale nie nazbyt "gołębia". Zgodziła się z tym, że skup aktywów mógłby zostać zakończony w czerwcu, choć nie odniosła się do terminu lipcowej podwyżki. Nie ma jednak wątpliwości, że ten wątek już dostał "własne życie" i rynki powinny zacząć go uwzględniać w projektowanej ścieżce notowań euro.
W krótkim terminie uwagę zwracają niezłe szacunki indeksów PMI dla strefy euro za kwiecień. Nie pomogły jednak w utrzymaniu wsparcia przy 1,08. Liczy się głównie tematyka wokół dolara. Niemniej euro może dostać wsparcie w poniedziałek rano, jeżeli wybory prezydenckie we Francji wygra Emmanuel Macron, gdyż to zredukuje dodatkowe napięcie polityczne wokół wspólnej waluty. Technicznie wsparcie dla EURUSD to 1,0750 (ostatnie dołki), a opór to 1,0870.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
70 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.